Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Coraz więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

aquaflex

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć nadzwyczaj prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym lepiej, ponieważ ćwiczenia zapewniają w owym czasie lepsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są też treningi oddechowe, które trzeba później jak najczęściej powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*