nowa restauracja włoska Kraków

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci kosztują mniej znane potrawy – risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w karcie są też nie tak znane włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować trunków. Posiłek na włoską modę koniecznie powinien obejmować też trunek. Lampka alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. włoskie jedzenie w Krakowie Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*