włoska restauracja w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród szerokich możliwości, które daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. menu ze świeżymi produktami Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*